Баскетболиските на Берое не успяха да спрат Монтана

Баскетболистките на Монтана спечелиха  четвърта поредна победа като надиграха  Берое в Стара Загора с 80:65 след обрат през второто полувреме.

Домакините започнаха силно срещата в Общинска спортна зала и постоянно подържаха разлика от 5-6 точки.

Първите две части преминаха сравнително успешно за баскетболистиките на Берое които се оттеглиха на полувремето със 7 точки актив –

След почивката монтанки излязоха преобразени и набързо стопиха пасива си и поведоха в резултата. Разликата набъбна до 15 – 16 точки в началото на четвъртата част и до края нямаше интрига.

Таня Гатева дебютира като старши-треньорна старозагорския тим, който дели трето място с Нефтохимик с актив 1-3.

За Берое най-полезна с 22 точки, 6 борби и 6 асистенции беше Моник Рийд, а 20 точки реализира Келиндра Закери.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за успеха на Монтана с 24 точки и 8 борби, а 16 имаше Лиза Бърджис. Димана Георгиева реализира 11, а с 10 точки, 8 асистенции и 7 борби завърши Шарел Алън.