България зае пето място на европейското отборно първенство по лека атлетика – втора лига в Стара Загора

България зае пето място на европейското отборно първенство – втора лига по лека атлетика , което се проведе при перфектни условия на стадион „Берое“ през уикенда в Стара Загора. Нашият отбор завърши със 197 точки, научи ЗАРАТА от Списание Атлетика.

Победител стана отборът на Унгария с 255 т., а влизане в първа лига заслужиха и Дания 245.5 т. и Словения 233 т.

Българските атлети регистрираха шест победи в двата дни на състезанието благодарение на Габриела Петрова (троен скок), Тихомир Иванов (скок височина), Борис Линков (скок дължина), Станислав Станков (110 м с препятствия), Георги Цонов (троен скок) и Митко Ценов (3000 м стипълчейз). Габриела Петрова покри олимпийски норматив за Токио и влезе в топ 12 на света зна троен скок за тазио година, а Мирела Демирева (скок височина) и Ивет Лалова-Колио (4х100 м) също участваха в Стара Загора за първи път пред българската публика от 2019-а година насам.

Ето класирането и резултатите на всички български атлети в Стара Загора:

Първо място

Габриела Петрова – троен скок – 14.42 м (1.1)

Тихомир Иванов – скок височина – 2.26 м

Борис Линков – скок дължина – 7.72 м (0.4)

Станислав Станков – 110 м с препятствия – 13.86 сек. (-1.7)

Георги Цонов – троен скок – 16.35 м (0.6)

Митко Ценов – 3000 м стипълчейз – 8:33.80 мин.

Второ място

Георги Иванов – гюле – 18.10 м

Инна Ефтимова – 200 м – 23.67 сек. (1.3)

Мирела Демирева – скок височина – 1.91 м

Трето място

Никола Михов – чук – 65.80 м

Евгени Енев – овчарски скок – 5.10 м

Марк Славов – копие – 77.92 м

Четвърто място

Мартин Проданов – 1500 м – 3:47.47 мин.

Иво Балабанов – 5000 м – 14:27.75 мин.

Елена Митева – 100 м с препятствия – 13.48 сек. (-1.1)

Пето място

Кристина Борукова – 400 м с препятствия – 58.58 сек.

Инна Ефтимова – 100 м – 11.76 сек. (-1.9)

Денис Димитров – 100 м – 10.68 сек. (1.0)

Борис Линков – 200 м – 21.49 сек. (-0.2)

Маринела Нинева – 5000 м – 16:59.65 мин.

Милена Миткова – скок дължина – 6.09 м (-0.3)

Щафета 4х100 м – жени (Инна Ефтимова, Карин Околие, Елена Митева, Ивет Лалова-Колио) – 45.79 сек.

Шесто място

Мария Капушева – овчарски скок – 3.40 м

Лили Стойчева – копие – 44.93 м

Алекс Василев – 800 м – 1:51.43 мин.

Щафета 4х400 м – мъже (Станимир Минчев, Антонио Иванов, Велин Коваленко, Йордан Гюров) – 3:13.02 мин.

Седмо място

Рената Петкова – диск – 44.34 м

Ванеса Янкова – 400 м – 55.62 сек.

Антонио Иванов – 400 м – 48.33 сек.

Лиляна Георгиева – 1500 м – 4:33.34 мин.

Стоян Владков – 3000 м – 8:22.64 мин.

Щафета 4х100 м – мъже (Георги Христов, Веселин Живков, Петър Пеев, Денис Димитров) – 41.05 сек.

Осмо място

Лиляна Георгиева – 800 м – 2:10.54 мин.

Ясна Петрова – 3000 м – 9:57.25 мин.

Деян Гемижев – диск – 52.62 м

Щафета 4х400 м – жени (Ванеса Янкова, Полина Тодорова, Дева-Мария Драгиева, Кристина Борукова) – 3:45.24 мин.

Девето място

Николай Николов – 400 м с препятствия – 55.54 сек.

Денислава Борисова – 3000 м стипълчейз – 11:41.42 мин.

Рената Петкова – чук – 13.01 м

Екатерина Димова – чук – три фаула

(Visited 11 times, 1 visits today)

error

Харесва ви статията? Споделете,моля!