Вавринка се класира за полуфиналите на турнира по тенис в София

Швейцарецът Стан Вавринка се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите АТР 250 в София с награден фонд 501 хиляди евро. Поставеният под номер 1 Вавринка победи шестия в схемата и вицешампион от 2016 година Виктор Троицки (Сърбия) с 6:1, 7:6(3) за 83 минути.

Стан стартира страхотно и след около четвърт час на корта той вече водеше с 5:0 по пътя си към успеха в първия сет.

Втората част беше значително по-равностойна. Троицки спаси три възможности за пробив в седмия гейм, след което спечели за първи път подаването на швейцареца и сервираше за изравняване на резултата. Вавринка обаче върна брейка и изравни, а след това се стигна до тайбрек. В него сърбинът дръпна с 3:0, но последва серия от седем безответни точки за швейцареца, което му донесе победата.

На полуфиналите утре той очаква победителя от мача между германеца Максимилиан Мартерер и босненския квалификант Мирза Башич.