Волейболистките на Берое постигнаха осма победа в първенството

Берое надигра категорично и Славия с 3:0 (25:14, 25:17, 25:13) в мач от 11-и кръг на волейболното женско първенство, записвайки осмата си победа в сезона.

В началото отборите играха равностойно, като догонването точка за точка продължи над 10 минути след началото на срещата. След 13 точка старозагорки успяха да се откъснат и с няколко аса на Ваня Върбанова момичетата на Петър Дочев натрупаха значителна преднина, като оставиха гостенките на 14 точки, а гейма затвори капитанката на Берое Веселина Григорова, която този път бе сред резервите в мача. Във втората част „Зелено-белите“ заиграха в обичайното си спокойно темпо и резонно стигнаха до успеха при 25:17. Диктовката на домакините продължи до финала на двубоя, приключил с класика в резултата 3:0 за час игра.

Следващият мач в първенството за момичетата от зала „Иван Вазов“ е срещу Левски, на които съставът ни ще гостува на 22 февруари, от 16.00 часа.

Състав на ВК Берое: Радостина Маринова, Патрисия Йончева, Диана Казакова, Ваня Върбанова, Нора Богданова, Мария Кривошийска, Тамара Роганович, Гергана Петрова, Веселина Григорова (капитан), Хелена Перич, Виолина Николова.