НАЙ-НОВИ:

Петима лекоатлети на Берое ще участват на европейския отборен шампионат

От 23 до 25 юни в четири града на Стария континент ще се проведе Европейското отборно първенство по лека атлетика.
Четирите дивизии, в които са разделени отборите са Супер лига във френския град Лил, Първа лига във Вааса, Финландия, Втора лига в столицата на Израел Тел Авив и Трета лига в островната държава Малта.
Българският национален отбор отпътува за Вааса, където ще се състезава в Първа лига, след като през 2015-а година се изкачи от по-долната дивизия. Промоцията за Първа лига беше спечелена пред екзалтираната публика на стадион „Берое“ през 2015 година.
В българската селекция са най-добрите български атлети за последните години – Спортист №1 на Стара Загора за 2016 г. Мирела Демирева (скок височина), Габриела Петрова (скок дължина и троен скок), Ивет Лалова-Колио (100 м и 200 м), Радослава Мавродиева (гюле), Тихомир Иванов (скок височина), Георги Иванов (гюле), Георги Цонов (троен скок) и Митко Ценов (3000 м стипълчейз) . Освен Мирела Демирева участват и още представители на Спортен клуб по лека атлетика „Берое“ –
100 м – Денис Димитров
200 м – Денис Димитров
Копие – Марк Славов
Щафета 4х100 Денис Димитров
Щафета 4х400 – Стефан Стефанов, Велин Коваленко

Конкуренти на нашия отбор ще бъдат селекциите на Румъния, Норвегия, Белгия, Португалия, Турция, Швейцария, Швеция, Дания, Естония, Финландия и Ейре.

МЪЖЕ:
100 м и 200 м – Денис Димитров
400 м – Борислав Тонев
800 м и 1500 м – Николай Първанов3000 м и 5000 м – Йоло Николов
110 м с препяятствия – Станислав Станков
400 м с препятствия –Николай Николов
3000 м стипълчейз – Митко Ценов
Скок височина – Тихомир Иванов
Овчарски скок – Пламен Писков
Скок дължина – Даниел Анков
Троен скок – Георги Цонов
Гюле – Георги Иванов
Диск – Росен Карамфилов
Копие – Марк Славов
Чук – Айхан Апти

ЖЕНИ:
100 м и 200 м – Ивет Лалова-Колио
400 м – Надежда Рачева
800 м – Моника Георгиева
1500 м – Силвия Георгиева
3000 м -Диляна Минкина
5000 м – Милица Мирчева
100 пр. – Елена Митева
400 м с препятствия –Кристина Борукова
3000 м стипълчейз – Радосвета Симеонова
Скок височина – Мирела Демирева
Овчарски скок – Полин Митова
Скок дължина и троен скок – Габриела Петрова
Гюле – Радослава Мавродиева
Диск – Рената Петкова
Копие – Михаела Петкова
Чук – Екатерина Димова ЗА ДА ПОДОБРИШ ИМУНИТЕТА СИ, ВИЖ ТУК!

Най-нови