Австралия ни удари на волейбол

Австралия победи България с 3:0 (25:23, 25:23, 26:24) в София в среща от петия кръг на Лигата на нациите по волейбол за мъже.

Възпитаниците на Пламен Константинов останаха с 6 точки и заемат десетото място във временното класиране, а австралийците постигнаха първи успех в надпреварата и с първите си 3 точки вече са 13-и.

Константинов даде шанс Илия Петков, Николай и Розалин Пенчеви в стартовия състав, а Тодор Скримов, Светослав Гоцев и Виктор Йосифов останаха резерви.

[ad id=“225664″]

Гостите дръпнаха с 21:17 в първия гейм, като успяха да запазят достатъчно от аванса си, за да вземат частта.

Вторият гейм беше много оспорван. Българите имаха преднина от 17:15, но след 23:23 съперникът взе две поредни разигравания, с което удвои преднината си.

Най-драматичен беше третият гейм. В него при 7:6 точки основният разпределител на домакините Георги Братоев получи травма на десния глезен, след като при приземяването след опит за блокада той стъпи върху крака на австралиец.

[ad id=“263680″]

Братоев беше изнесен от съотборниците си и беше заменен от Георги Сеганов. При второто техническо прекъсване резултатът беше 16:13 за „трикольорите“, а в последствие те получиха два геймбола при 24:22, но австралийците направиха страхотен обрат и с четири поредни точки стигнаха до първи успех срещу България.

Николай Учиков завърши с 11 точки за домакините, а с 10 точки се отличи Николай Пенчев.

Линкълн Александър Уилямс беше най-добър за австралийците с 15 точки, а Пол Сандерсън завърши с 10 точки.

[ad id=“236993″]

Австралия имаше сериозно предимство в атака, като постигна 38 точки срещу 28 точки на българите.

Домакините пък бяха по-добри на блокада с 12 успешни срещу 6.