България заслужава да се потрудим за нея, но правим ли го?
„Този празник винаги съм го свързвал с детството, колкото и странно да е. Спомням си какво вълнение беше, когато майка ми гладеше бялата риза. Първо слагах или синя, после червена вратовръзка, понякога бях и с лента „Отличник“, което също беше вълнение. На този празник хората по улиците бяха много усмихнати, не бяха обременени„, каза режисьорът и актьор Георги Кадурин в студиото на „Денят ON AIR“.
И е категоричен, че този празник има огромно значение за българина като цяло.
„Всички обстоятелства, които са се случили от моето детство до днешни дни по посока на гордостта, са негативни. Тази гордост е смачкана, навряна някъде, колкото да се говори, че просперираме в това отношение. Когато бях малък – необразованият човек беше много по-потиснат, той се срамуваше, че не е образован, дори го криеше. Образованият човек успяваше да изпитва удоволствие от това, че знае езици, че е чел. Сега е точно обратното. Необразованите хора придобиха необяснима агресия, както по-рано те са притесняваха от това, сега се гордеят със своята необразованост“, коментира актьорът пред Bulgaria ON AIR.
Георги Кадурин сподели, че това „явление“ го наблюдава най-много в политиката.
„Има разлика между изкуство и шоу. Шоуто не е изкуство, не трябва да ги бъркаме. Политиката в една добре вървяща държава би трябвало да става без ние – нормалните граждани, да разбираме, че съществува. Последните години се появи тенденция на хора от изкуството, на които им е виновна държавата. Аз не мисля така. Виновен си си самият ти„, подчерта режисьорът.
Той допълни, че нихилизмът към българското винаги го е отвращавал.
Здравето на отделителната система е от ключово значение за нормалното функциониране на организма. Подходящите хранителни…
Присъдата на избрания за президент на САЩ Доналд Тръмп по наказателното дело на Сторми Даниелс…
По време на комунизма Хартмут Рихтер бяга с риск за живота си от Източен Берлин,…