Баскетболистките на Берое громят туркини с 59 точки

Баскетболистките на Берое (Стара Загора) продължават напред в Адриатическата лига за жени, след като разгромиха със 105:46 Истанбулски университет в Общинска спортна зала.
Тимът от Стара Загора завършва редовния сезон с пет победи и пет загуби и завърши на четвъртото място в крайното класиране в своята група.
Останалите два тима от групата, които продължават в следващия етап, са Цървена Звезда и Будучност, които отдавна си осигуриха първите две места.

Резултатът красноречива говори как е протекла срещата и старозагорските баскетболистки имаха пълно превъзходство над съпреничките си от Турция. На почивката Берое водеше с 25 точки разлика, а през второто полувреме беше интересно за феновете дали старозагорки ще прескочат стоте точки и каква ще е разликата след последната сирена.
И двете неща се случиха и след края на мача баскетболистките на Таня Гатева минаха кота 100 и биха с 59 точки разлика

Най-резултатна за Берое бе американката Тиара Банкс, която завърши с 18 точки. Евгения Нацкина отбеляза 16, Петя Бояджиева наниза 15 , Бритни Райт вкара 12 точки, а 11 добави Ралица Нанева, с 10 точки и 11 асистенции се отчете Ивона Илиева.