Баскетболистите на Берое изтърваха Левски Лукойл в София

Шампионът Левски Лукойл постигна трудна победа в петия кръг срещу гостуващия Берое (Стара Загора) в зала „Триадица“ в София в среща от Националната баскетболна лига. „Сините“ спечелиха в един от най-резултатните двубои у нас със 109:105, макар че в дълги периоди изоставаха в резултата.

Заключителните минути на мача бяха напълно равностойни. Късата ротация на Берое обаче оказа своето негативно влияние. 5 минути преди края Бачински излезе от игра за пети фаул. Последва истинско стрелбище по посока на двата коша отдалеч, което водеше до честа промяна на резултата. Три минути преди края „сините“ излязоха напред с 4 точки, а при същата разлика минута и половина преди края съдиите отсъдиха техническо нарушение на Любомир Минчев, което реши мача. До последно „зелените“ се опитаха да спечелят чрез накъсване на играта с фаулове, но не успяха и загубиха мача.

Двата отбора си вкараха общо 37 тройки, като гостите нанизаха 17, а двамата близнаци Деян и Калоян Иванови реализираха по 5 от общо 20-е далечни шута за домакините.

Именно Иванови бяха най-полезни за шампионите. Деян завърши с 26 точки и 9 борби, а брат му Калоян – с 21 точки и 5 борби. Калоян обаче напусна срещата заради контузия. Патрик Ремберт се отличи с 19 точки, Божидар Аврамов добави 16.

За тима на Берое, който игра в доста намален състав заради контузени играч, Конър Франкамп завърши с 29 точки. Тихомир Желев се върна след травма с 22 точки, а 20 точки записа Николай Стоянов.

„Берое са един много силен отбор. Беше луд мач. Който и отбор да беше спечелил нямаше да е незаслужено. Добре за зрителите, но тежко за треньорите. Има такива мачове. Радвам се, че успяхме да победим. Берое е тежък съперник“, каза старши треньорът на Левски Лукойл Константин Папазов след двубоя пред БНТ 3.

„Две седмици не тренираме нищо, защото сме с 6-7 човека на тренировка. Тази седмица също сме с по шест човека. Като гледам колко тройки вкара противникът, а и двата отбора, може би има проблем с кошовете. Мисля, че вероятно са по-ниски от изискванията“, коментира наставникът на Берое Любомир Минчев.