Баскетболистите на Берое паднаха от Монс и в Стара Загора

Берое допусна втора поредна загуба във втория квалификационен кръг на турнира ФИБА Еврокъп. В обновената си зала „Стара Загора“ тимът отстъпи на белгийския Белфиус Монс с 66:79. Така след поражението миналата седмица със 69:88 тимът остана без шансове да продължи в груповата фаза.

Най-резултатни за Берое бяха Александър Янев и Майк ди Нуно с по 15 точки. С дабъл дабъл – 11 точки и 11 борби завърши Алекс Дейвис. За гостите Тре Демпс приключи с 16 точки.

Двубоят започна по-добре за гостите, които спечелиха първата част с 19:14. След това играчите на Берое се наложиха с 20:17 и двубоят трябваше да се реши след почивката. В третата част баскетболистите на Белфиус Монс поведоха с 53:44, преди Берое да намали до 53:56. В последната четвърт обаче гостите отново бяха по-добри и стигнаха до успеха.