Баскетболистките на Берое биха Хасково след оспорван мач

Баскетболистките победиха Хасково с 83:78 (19:26, 15:18,25:22,24:12) в среща от  държавното женско първенство. Двубоят се игра в Общинска спортна зала в Стара Загора и предложи много емоции и множество обрати в резултата на феновете. Старозагорки измъкнаха ценния успех в самия край на срещата.

Гостенките от Хасково започнаха по – добре мача и авансът им стигна  до 8 точки. До почивката те подържаха тази разлика и на полувремет водеха с  10 точки – 46:36.

След паузата Берое опита да се върне в играта и започна да намалява пасива си от точки.

В последната четвърта част старозагорските баскетболистки показаха характер  и успяха да направят обрат в резултата и да спечелят мача въпреки че изоставаха.

Американката Моник Рийд вкара 39 точки за Берое. Сънародничката й Джазмин Пъркинс реализира 13 точки за успеха.

За Хасково Дженифър О Нийл вкара 25 точки, а Виолина Кочева завърши мача с 21 точки.