Баскетболистките на Берое победиха категорично Монтана

Баскетболистките на Берое победиха Монтана 2003 с 89:54 в среща от първата тройка на женската А група, видя ЗАРАТА.
Първите минути на мача в зала Общинска бяха равностойно и до 5- та минута и се играеше кош за кош. Резултатът беше 12:12.
Но след това старозагорки се възползваха от грешки на гостуващия тим и отбелязаха няколко коша. Те поведоха с 25:19 в 9-та минута, а краят на първата час дойде при резултат 27:18 за Берое.
Втората четвърт също беше интересна за феновете.
Момичетата на Таня Гатева не изтърваха инициативата и водеха с 10-12 точки.
На почивката Берое води със 42:31.
През втората и третата част беройки узакониха превъзходството си на площадката и постоянно увеличаха авансът си, който в четвъртата част стигна до 35 точки.
Стартова петица на Берое – Теодора Динева 15, Виолина Корчева (К) 7, Жаклин Златанова 5, Ребека Тобин 12, Саманта Лоджак 18 (Цветомира Шаренкапова 21, Радостина Христова 9, Яна Карамфилова, Златка Маданкова)