Баскетболистките на Берое победиха Монтана 2003 в първия мач за титлата

Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 с 84:75 (24:18, 20:22, 21:16, 19:19) и поведе във финалната серия за титлата в женското баскетболно първенство на България, видя ЗАРАТА. Играе се до три победи от пет мача, а втората среща е на 9 април от 17.00 часа отново в Стара Загора.

Третият двубой от финалната серия е насрочен за понеделник, 11 април от 18.00 часа в зала „Младост“ в Монтана. При евентуални четвърти и пети мач, то те са планирани за 13 април в Монтана и на 16 април в Стара Загора.

Първото полувреме беше доста равностойно, а в края на началните 10 минути баскетболистките на Берое успяха да вземат аванс с 24:18. Втората част също се игра оспорвано, а Цветомира Шаренкапова вкара тройка 13 секунди преди почивката, за да направи 44:40 за домакините.

През третата четвърт старозагорки направиха серия от 13:0, за да поведат с 60:46.

6:55 минути преди края Шаренкапова отново вкара тройка за 73:61, след това и Теодора Динева беше точна от далчена дистанция за 76:61, което беше и най-голямата разлика в мача.

Баскетболистките на Монтана успяха да намалят пасива си до 75:82 54 секунди преди сирената, а след това Динева вкара кош за крайното 84:75.

Теодора Динева изигра поредния си много резултатен мач, вкара 5 от 8-е си стрелби от тройката и завърши с 28 точки. Цветомира Шаренкапова добави 18 точки, с 14 се отличи капитанът Виолина Кочева, а „дабъл-дабъл“ от 12 точки и 12 борба направи Ребека Тобин.