Баскетболистките на Берое победиха словенки в Адриатическата лига

Берое (Стара Загора) победи гостуващия Цинкарна Целе (Словения) със 73:71 (17:21, 21:10, 16:19, 19:21) в среща от десетия кръг на редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Двата отбора на няколко пъти разменяха водачеството в резултата в хода на срещата, като до последните секунди победителят не бе ясен.

Българският тим е на второ място в класирането с осем победи от началото на сезона, а Цинкарна е с баланс 5-5 на петата позиция. Лидер е Будучност (Черна гора) с 9-2.

Възпитаничките на Татяна Гатева отстъпваха с 4 точки след първата част, но изиграха силни втори десет минути и след 21:10 имаха аванс от 38:31 на почивката. В началото на третата част домакините поведоха с 42:32, но гостенките отговориха със серията от 12:0 и направиха обрат 44:42. След това Виолина Кочева вкара кош и тройка, а Жаклин Златанова реализира две точки и Берое отново поведе с 49:44.

Преди финалните 10 минути българките имаха аванс от 54:50, но 5:40 минути преди сирената Цинкарна отново стигна до обрат – 64:62. Кочева вкара нова тройка за 65:46, последвана от още една на Златанова. 7 секунди преди сирената резултатът беше равен 69:69, но до края българките вкараха четири наказателни удара срещу един кош за съперника и спечелиха мача.

За Берое се отличи Виолина Кочева с 23 точки, от които 5 тройки. Жаклин Златанова беше близо до „дабъл-дабъл“ с 16 точки и 9 борби, а 12 точки добави Анджела Делич. За Цинкарна Целе Снежана Богичевич вкара 19 точки, Сара Гарич – 12, а с 10 се отчете Маруша Сеничар.