Баскетболистките на „Берое“ разгромиха „Славия“

Берое победи Славия със 101:62 (22:15, 30:20, 28:13, 21:14) в мач от първата тройка на женското баскетболно първенство и се доближи на две точки от лидера във временното класиране Монтана 2003.

Мачът бе оспорван само в началото при резултат 6:5, когато Теодора Динева отбеляза тройка и сложи началото на серия от девет поредни точки, за да откъсне Берое от съперника. Първата част завърши 22:15 в полза на старозагорките, които водеха със 17 точки на полувремето и в крайна сметка спечелиха срещата с разлика от 39.

Гергана Иванова бе най-резултатна за победителките със 17 точки, Теодора Динева наниза 16, Радостина Христова отбеляза 15 точки, Карина Константинова записа „дабъл-дабъл“ с 15 точки и 11 асистенции, а Сара Буут добави 12 точки. Вероника Джикова пък отбеляза 23 точки за Славия и спечели осем борби.

БЕРОЕ: Карина Константинова 15, Теодора Динева 16, Андела Делич 4, Радостина Христова 15, Жаклин Златанова 9 (Гергана Иванова 17, Сара Буут 12, Златка Маданкова 7, Преслава Колева 6, Деана Стояновска, Петя Бояджиева)

СЛАВИЯ: Валерия Алексиева 5, Вероника Джикова 23, Йоланда Косса 4, Ванеса Маринова 6, Елена Димова 4 (Мария Светославова, Виолета Григорова 7, Валентина Веселинова 5, Константина Какогиани, Патриция Балова)