Баскетболистките на Берое се справиха с Будучност

Баскетболистките на Берое победиха с 68:54 (24:14, 12:14, 16:16, 16:10) черногорския Будучност (Подгорица) в среща от Адриатическата лига, която се игра в зала ДЗУ в Стара Загора. След успеха си Берое и Монтана разделят първото място с еднакъв актив от 9 победи и 3 загуби.
В началото на мача гостенките от Будучност поведоха, но за кратко и до края на първата четвърт старозагорки натрупаха аванс от 10 точки – 24:14. На полувремето резултатът бе 36:28, а след 30 минути игра 52:44, а до края разликата се движеше 10-15 точки. Най-резултатна за победителките бе Келиндра Закъри, отбелязала 23 точки. Моник Рийд добави 19. За гостенките Божица Муйович отбеляза 17 точки. Баскетболистката на гостуващия тим Кристина Топузович получи неприятна контузия и бе откарана в болницата в началото на срещата. След направения преглед се оказа че няма счупвания. В неделя старозагорки ще гостуват на Септември 97 в София, в мач от първенството. За предсоящия полуфинален мач срещу Хасково в турнира за Купата на България ръководството на старозагорския клуб е осигурило 200 безплатни билета за привърженици на отбора. Желаещите могат да се запишат в клуба за екскурзията за която ще бъде осигурен и транспорт до Хасково, където ще се проведе турнирът.