Баскетболният Берое победи Черно Море Тича в контрола

Берое не се затрудни срещу Черно Море Тича в контролна среща, изиграна в общинска спортна зала „Стара Загора“.

Зелено-белите“ доминираха през целия двубой и реализираха над 100 точки – мачът завърши с резултат 102:83. Момчетата на Любо Минчев поведоха още в началото на срещата и не допуснаха никакви изненади. На полувремето таблото показваше 59:42.

След почивката гостите успяха да намалят изоставането си, но добри изяви на Алекс Дейвис и Тихомир Желев отново дадоха голяма преднина на Берое.

Дейвис се отчете с 22 точки за победата. 21 вкара Тери Уиснант. Тихомир Желев и Александър Георгиев добавиха по 17.

Приятелската среща бе част от подготовката за предстоящия сблъсък от НБЛ. Поради късата резервна скамейка старозагорският тим не може да реализира двустранна игра. И днес мачът пропусна контузеният Майк ди Нуно. Треньорският щаб предпочете да не рискува като го пуска в игра, но се надява той да бъде в добро здравословно състояние за срещата с Балкан.

От своя страна треньорът на Черно Море Тича Дарин Великов използва всички играчи, на които не можеше да разчита от началото на сезона поради проблем с картотеките, който вече е разрешен.