Без куп титуляри баскетболният Берое претърпя загуба у дома

В Стара Загора Берое претърпя поражение от тима на Ямбол със 76:92 (22:26, 17:26, 24:21, 13:19), видя ЗАРАТА. Берое заема шестото място с 13 победи и 14 загуби, а Ямбол е осми с девет успеха от 27 мача.

Домакините бяха в доста съкратен състав и играха само с 6 баскетболисти. Седариан Рейнс и Обина Олека пропуснаха двубоя, както и Александър Янев, който бе в състава, но не влезе в игра. Гостите водеха в резултата почти през целия мач като на почивката авансът им бе 52:39, а преди последните 10 минути резултатът беше 73:63.

Дамян Минков завърши с 22 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Михаил Комбаков реализира 20 точки, 8 борби и 4 асистенции за домакините. За победителите от Ямбол Тадж Ридли завърши с 21 точки, 4 борби и 5 асистенции. Кръстан Кръстанов допринесе с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции.