Берое вкара 108 точки на македонци в Балканската лига

Берое спечели по безапелационен начин домакинството си над ТФТ със 108:73. Беройци не оставиха съмнение за превъзходството си над тима от Северна Македония. Особено силна бе третата четвърт, в която „зелените“ допуснаха едва 8 точки, а нанизаха в коша на своя съперник 29.

Симеон Илиев, Павел Маринов, Дерик Джийн, Брейди Роуз и Седариан Рейнс стартираха за старозагорци в днешния двубой. Първите попадения в срещата бяха в актива на Берое. Павел Маринов и Симеон Илиев дадоха аванс на „зелените“. Гостите отговориха с 4 последователни точки, които обаче бяха засрещнати от две последователни тройки на Роуз и Симеон Илиев. Още първите минути на двубоя показаха, че срещата ще бъде много резултатна. Високата успеваемост при трелбата на двата отбора продължи. Берое успя да отвори преднина от 17:4 само след 3 изиграни минути. Тимът от Северна Македония обаче намери своята игра и след няколко точни попадения от тройката свали аванса на старозагорци на под 10 точки. Това смути за кратко беройци, които допуснаха съперникът им да се доближи само на 4 пункта. За щастие заключителните секунди отново бяха за Берое. Частта приключи при резултат 34:25.

Равностойно бе началото на втората четвърт. Защитите продължиха да бъдат слабите звена на двата отбора, което се отрази на резултатността на двубоя. Домакините все пак успяха да стегнат редиците, което им позволи да задържат двуцифрен аванс в своя ползва. Със серия от точки в последните минути на Павел Маринов беройци взеха и втората част с 26:21 и общ резултат 60:46.

Третата четвърт се оказа ключова за крайния изход на сблъсъка между Берое и ТХТ. Гостите видимо свалиха гарда, докато „зелените“ показаха своята класа. С много бързи нападения и повече мощ в отбрана играчите на Берое качиха преднината си до над 20 точки. В средата на частта гостите взеха прекъсване при резултат 71:49 в полза на домакините. Старозагорци задържаха доброто си представяне през цялата четвърт и логично се поздравиха с още по-изразителна преднина, която в края вече мина границата от 30 точки. Гостите приключиха десетте минути с едва 8 отбелязани точки.

Последната четвърт започна при резултат 89:54. Дамян Минков влезе в игра в началото на последната част. Разтърсваща забивка на Бишъп буквално взриви скамейската на старозагорци. Берое уверено се бе устремил към преминаване на котата от 100 точки за първи път през настоящия сезон. Именно Ники Стоянов се оказа играчът, който направи 100 вкараните от старозагорци точки в срещата. Срещу това гостите разполагаха в актива си само с 65. До края Берое продължи да бележи, изковавайки най-убедителния си успех през сезона до момента.