Берое завърши година с победа срещу Левски

Берое победи у дома с 2:1 Левски в един от най-интересните двубои от 20-ия кръг в Първа професионална лига.

В петата минута Габриел Обертан стреля опасно от границата на наказателното поле, но Душан Перниш се намеси решително и спаси вратата си от попадение.

В 30-ата минута Давиде Мариани центрира от фаул, топката беше изчистена към непокрития в наказателното поле Паулиньо, но той стреля високо над вратата.

Минута по-късно Мартин Полачек спаси опасен шут на Мартин Камбуров от близка дистанция.

В 39-ата минута Давиде Мариани допусна груба грешка, след което Камбуров направи двойно подаване с Борислав Цонев и реализира първото си попадение срещу „сините“ с екипа на старозагорци.

В първата половина на второто полувреме головите ситуации пред двете врати липсваха. В 77-ата минута Габриел Обертан изравни с топовен удар от около 20 метра, а това е първото попадение за французина през кампанията.

Само две минути по-късно домакините си върнаха преднината. Рубен Бригидо центрира и влезлият като резерва Александър Василев отблизо изненада вратаря Полачек, прокарвайки топката между краката му.

В 89-ата минута ветеранът Мартин Камбуров пропусна да реализира трето попадение във вратата на столичани, а вратарят Полачек се намеси решително.

В четвъртата минута на добавеното време Давид Яблонски от съвсем близка дистанция не успя да изравни резултата.

След този успех Берое се намира на четвърто място с 36 точки, докато Левски заема трета позиция с пет точки повече.