Берое загуби гостуването си на Балкан

Отборът на Балкан постигна осма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. В Ботевград домакините се наложиха с 85:76 (24:24, 24:21, 16:15, 21:16) над гостуващия Берое в последна среща от 21-вия кръг, видя ЗАРАТА.

Мачът в „Арена Ботевград“ бе много равностоен и почти през цялото време играта се водеше кош за кош. След първите 10 минути резултатът беше равен – 24:24, а на полувремето Балкан водеше с три точки при 48:45.

По-малко от три минути преди края на мача с кош на Кришчън Джоунс домакините отвориха разлика от 8 точки при 80:72. Това изглежда пречупи старозагорци и в оставащите минути до края те не успяха да стопят разликата на по-малко от 5 пункта от съперника си.

Най-резултатен за победителите с 24 точки бе Дерик Маркс. Още 19 за Балкан добави Ахмад Рори, а Кришчън Джоунс и Димитър Димитров останаха с по 12 точки.

За Берое Обина Олека направи „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 10 борби, 18 точки прибави Кадариън Рейнс, а Джордан Бърнс вкара 13.

В класирането Балкан заема второ място със 17 победи и 4 загуби. Берое е на шеста позиция с баланс от 11 успеха и 10 поражения.