Берое загуби гостуването си на Левски в НБЛ

Отборът на Левски победи Берое (Стара Загора) с 86:68 (22:15, 25:23, 29:15, 10:15) като домакин в зала „Универсиада“ в София в среща от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), научи ЗАРАТА от БТА. „Сините“ постигнаха 18-и успех от началото на сезона и заемат трето място в класирането, а след 13-ата си загуба старозагорци остават шести. Двата състава ще се срещнат и в първия кръг на плейофите в НБЛ.

За домакините в игра отново се появи Христо Захариев, но Ивица Радич, Марио Литъл и Асен Великов пропуснаха срещата, подобно на реванша от Балканската лига срещу Макаби Хайфа в четвъртък. Обина Олека не игра за Берое, а на терена не влезе и Александър Янев.

Домакините започнаха по уверено и след 10 минути дръпнаха с 22:15. Водени от Антон Кук и Мартин Сотиров старозагорци обърнаха до 29:25 в своя полза шест минути преди почивката. Точни стрелби на Зейн Ноулс и Чавдар Костов обаче върнаха водачеството на „сините“, които се оттеглиха на почивката с аванс от 47:38. След колебанията във втората част, баскетболистите на Левски доминираха в третата и поведоха със 76:53 преди последните 10 минути, което бе и най-голямата разлика в срещата до момента.

Най-резултатен за Левски беше Цветомир Чернокожев с 27 точки и 7 борби, а Зейн Ноулс завърши с 21 точки и 12 борби. За Берое 18 точки реализира Антон Кук, а Дамян Минков добави 16 точки и 11 борби.