Берое загуби драматично гостуването си в Шумен

Тройка на Майк Адеумни при две оставащи секунди преди края на мача донесе първи успех на Шумен в НБЛ, научи ЗАРАТА. Шуменци спечелиха домакинството си на Берое със 77:74 в много равностоен мач.

Двата тима си размениха по една четвърт в началото на мача с минимална разлика, като домакините успях да се оттеглят с 3 точки аванс на почивката. Второто полувреме бе абсолютно равностойно, като едва в последната минута след асистенция на Секулов Адеумни вкара за победата.

Секулов бе най-резултатен за успеха с 18 точки, 14 добави Джавонте Елис, а по 13 нанизаха Георги Кендеров и Ореолувапо Идову (9 борби).

За Берое лидер отново бе Корнелиус Хъдсън с 24 точки, 12 добави Ерик Димитров, а 11 – Александър Тодорович.