„Берое“ загуби от „Днипро – 1“ с 1:2 в контрола

„Берое“ загуби от украинския „Днипро-1“ с 1:2 в контролна среща, играна в Лара, Турция. Това бе втора проверка на турска земя, след двубоя с „Оренбург“. Единственото попадение за „Берое“ бе дело на Георги Динков.

Съперникът започна по-активно срещата и във 2-ата минута се наложи Джонатан Перейра да чисти топката от гол линията.

Днипро-1 поведе в резултата в 22-ата минута, когато Назаренко изведе Довбик по десния фланг, а той излезе на добра позиция срещу Генадий Ганев и вкара.

Кийлън Лебон направи много добър пробив в 23-ата минута, но французинът не успя да го завърши с по-опасен удар. Все пак топката попадна в Илиян Стефанов, който стреля, но неточно, встрани от десния стълб на вратата на Юрчук.

Даниел Генов стреля от пряк свободен удар в 33-ата минута, след което топката срещна десния стълб на вратата на украинския отбор. След това топката попадна на пътя на Алиун Фал, който стреля при добавката, но в аут.

Берое създаде нова добра възможност пред вратата на Днипро-1 в 35-ата минута. Даниел Генов подаде към Кийлън Лебон, който бе на добра позиция, но се забави с взимането на решение и ударът му в крайна сметка бе блокиран от защитник на украинския тим.

Днипро-1 поведе с 2:0 в 40-ата минута, когато Кравченко центрира от свободен удар в наказателното поле на Берое, където Адамюк засече топката с глава и я вкара във вратата на Генадий Ганев.

След почивката двата отбора започнаха в ниско темпо. В 51-ата минута Марк Гуал бе изведен сам по лявото крило и влезе в наказателното поле. Там обаче опитът му да прехвърли Генадий Ганев бе неуспешен.

Малко след това стражът на заралии отрази нов удар на Ганев. В 67-ата минута Симеон Мечев стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Днипро-1 спаси.

Четири минути по-късно стражът на Берое Ганев се отичи с добра намеса, парирайки удар от наказателното поле на Бил.

След това Берое тръгна по-масирано в атака. Усилиията на старозагорци се увенчаха с успех в 76-ата минута. След ъглов удар вляво от вратата на украинците, Тунгара стреля с глава, а Георги Динков от близко разстояние довкара топката в мрежата и така намали пасива на своя тим.
В добавеното време на срещата Бил остана сам срещу Ганев, но вратарят за пореден път се отличи със страхотна намеса, отразявайки удара му.

Следващата проверка е срещу „Младост“ (Лучани, Сърбия) на 31 януари.

Берое: 33. Генадий Ганев – 2. Джунейт Али, 3. Мирослав Енчев, 15. Георги Динков, 43. Джонатан Перейра (81’ – Александър Петров)– 30. Серкан Юсеин (61’ – Сабри), 27. Абубакар Тунгара (89’ – 19. Стоян Иванов) – 10. Даниел Генов (64’ – 77. Божидар Пенчев), 8. Илиян Стефанов (54’ – 16. Симеон Мечев ), 21. Кийлън Лебон (89’ – 17. Никола Минков) – 11. Алиун Фал (86’ – 14. Дамян Йорданов)