„Берое“ загуби от сръбския „Младост“ (Лучани)

„Берое“ загуби от сръбския „Младост“ (Лучани) с 0:1 в контролна среща, играна в Лара, Турция, видя ЗАРАТА. Единственото попадение падна 13 минути преди края на мача и бе дело на Божович.

„Зелените“ владееха инициативата през първата част и имаха своите възможности пред вратата на съперника, а през второто полувреме играта бе много накъсана.

Серкан пусна много добър извеждащ пас към Даниел Генов в 6-ата минута, който стреля от границата на пеналта, но вратарят на Младост успя да отрази удара му с крак.

Младост Лучани вкара гол в 21-ата минута чрез Божович, но попадението не бе зачетено заради засада.

Серкан отправи хубав удар от далечно разстояние в 25-ата минута, но Костич плонжира и успя да избие в корнер. Няколко секунди по-късно отново той стреля от въздуха от дистанция, но стражът отново се намеси.

В 61-ата минута след удар на Кийлън Лебон футболист на Младост успя да избие топката пред вратаря.

В 77-ата минута сръбският тим откри резултата с гол на Божович, който получи в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

Три минути преди края на срещата Стефанов изведе Стоян Иванов на стрелкова позиция, но вратарят на съперника успя да спаси.

Последната проверка за „Берое“ в Турция е на 3 февруари срещу „Рудар“ (Плевля, Черна гора)

Берое: Иван Гошев, Джонатан Перейра (70′ – Александър Петров), Георги Динков, Акин, Джуниет Али, Симеон Мечев (82′ – Сабри), Серкан Юсеин (82′ – Никола Минков), Абубакар Тунгара (70′ – Стоян Иванов), Даниел Генов (65′ – Божидар Пенчев) , Кийлън Лебон (65′ – Дамян Йорданов), Алиун Фал (65′ – Илиян Стефанов)