Берое загуби от Янтра последната си контрола

Берое загуби с 0:1 от Янтра (Габрово) в контролна среща, играна в Стара Загора и на нея присъстваха 250 фенове, видя ЗАРАТА. Това бе последна проверка за старозагорския тим преди подновяване на шампионата следващата седмица. Единственото попадение бе дело на Тони Иванов и падна през второто полвреме.
Като титуляр за Берое започна сенегалския халф Сове, който е на проби.
Камара във 2 – та минута отправи опасен удар , но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В ответната атака на гостите нападателят Иван Петков бе изведен в наказателното поле, но стреля покрай вратата на Берое.
В 29 – та минута Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар, Фал свали топката с глава за защитника Георги Динков, който отправи удар от въздуха, но Цинцарски отново успя да спаси.

През втората част Берое направи няколко пропуска пред варатата на тима от Втора лига.

Противно на очакванията Янтра отбеляза гол.
Това се случи в 75 – минута, когато се получи сериозно разбъркванепред наказателното поле на Берое. От което най-съобразителен беше Ивайло Иванов, който успя да изведе Тони Иванов сам срещу Гошев и отблизо се разписа за 0:1.

„Берое“: Ганев (46′ – Гошев), Али (46′ – Митев), Динков (46′ – Битон), Енчев (46′ – Юсеф), Джонатан (46′ – Мбоко), Серкан, Мечев (46′ – Тапоко), Камара (61′ – Йорданов), Фал, Сове (46′ – Лебон), Генов (46′ – Пенчев);