Берое започна с победа сезона в НБЛ

Тимът на Берое започна новия сезон с домакински успех над Академик Пловдив в Стара Загора с 94:86 (27:16, 17:23, 22:23, 28:24), научи ЗАРАТА. Двата състава изиграха равностоен сблъсък, в който домакините натрупаха 13 точки преднина още в началните 10 минути. Първата част приключи при аванс от 27:16 за Берое. Разликата достигна 17 точки във втората четвърт преди Академик да намали до 5 точки изоставането си по почивката – 44:39.

И през второто полувреме пловдивчани затрудниха противника, а преди последния период резултатът бе 66:62 в полза на Берое. До края старозагорци удържаха победата у дома.

Ти Кей Идоджи отбеляза 23 точки, 7 борби и 2 асистенции за Берое, а по 19 точки добавиха Робърт Георгиев и Корнилиъс Хъдсън. Александър Тодорович добави 17 точки и 10 борби за успеха.

За Академик Пловдив с 19 точки и 4 борби завърши Александър Милов.