Берое не се затрудни срещу Спартак (Плевен) в Стара Загора

Берое записа победа №9 от началото на сезона, след като се наложи с 87:72 (28:15, 19:21, 23:12, 17:24) над Спартак Плевен (Плевен) като домакин в мач от 19-ия кръг на НБЛ.

Срещата, която е първа от третото завъртане в баскетболното първенство започна ударно за старозагорци, които след 10 минути игра натрупаха преднина от 13 точки. Въпреки, че изоставаха във втората част, те успяха да се отеглят на почивката с аванс от 11 точки (47:36). След паузата баскетболистите на Любомир Минчев отново доминираха и не позволиха на гостите от Плевен да поднесат изненада в срещата.

Николай Стоянов и Кей Джей Фейджин нанизаха по 21 точки за Берое, а Кейлъб Бишъп се разписа с 13.

За Спартак Плевен 19 точки реализира Димитър Маринчешки, а Любен Пасков добави 14.