Берое отпадна на полуфинала за Купата на България

Рилски спортист победи Берое с 99:71 (30:19, 19:23, 28:23, 22:6) в първия полуфинал от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, игран в „Арена Ботевград“, видя ЗАРАТА. Така отборът от Самоков продължава защитата на трофея, който спечели през миналата година и очаква победителя от втория полуфинал между Балкан и Левски в спора за отличието в понеделник (28 март) от 19 часа в Ботевград.

Рилски спортист започна много силно двубоя, а със серия от 15:0 за три минути и половина края на първата четвърт тимът на старши треньора Людмил Хаджисотиров поведе с 30:19. Павлин Иванов реализира 18 от тези 30 точки за самоковци. Джордан Бърнс се разигра за Берое и след 8 безответни точки съставът от Стара Загора успя да намали пасива си до 5 в средата на втората част. До края на първото полувреме разликата се задържа в границите на 5-8 точки, а на почивката резултатът бе 49:42 за Рилски спортист.

Серия от 11:0 в полза на баскетболистите от Самоков покачиха аванса им до 18 точки само за две минути след подновяването на играта. Състезателите на Рилски спортист задържаха солидна преднина и след третата четвърт водеха със 77:65. Берое не успя да застраши водачеството на противника и самоковци се класираха за втори пореден финал в надпреварата.

Павлин Иванов бе най-резултатен за Рилски спортист с 23 точки, 2 борби и 4 асистенции. Деян Карамфилов отбеляза 16 точки, а Алекс Симеонов завърши с 13 точки, 6 борби и 5 асистенции.

За Берое Джордан Бърнс реализира 19 точки, Дамян Минков се отчете с 13 точки и 3 борби, а Антон Кук добави 12 точки и 3 борби.