Берое победи Спартак (Плевен) в първата си контрола

Отборът на Берое записа победа в първата си контролна среща от предсезонната подготовка. Днес „зелено-белите“ се наложиха с 2:1 над Спартак (Плевен), а проверката бе в Тетевен, научи ЗАРАТА.

Гостите започнаха по-добре срещата и откриха резултата още в 5 – та минута с попадение на Преслав Антонов, който се разписа с удар от наказателното поле. До края на полувремето и двата тима имаха своите шансове да променят резултата, но нов гол така и не падна.

Берое обърна развоя на мача в началните минути на втората част. Спас Георгиев отбеляза още в първата атака за полувремето и изравни резултата с хубав диагонален удар. В 52 – та минута Серкан Юсеин даде преднина за старозагорския тим след заучено статично положение с асистенция на Симеон Мечев. До края на мача и двата тима извършиха много промени в съставите си, а по-чистите положения бяха пред вратата на Спартак.

Следващата проверка на Берое е на 28 юни (вторник) срещу Янтра (Габрово).