Берое победи ЦСКА 1948 с гол на резервата Генов

Берое се наложи с 1:0 над ЦСКА 1948 в среща от 24 кръг на първенството, видя ЗАРАТА. През първата част играта бе равностойна, а осем минути след подновяването гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон за Венцислав Василев. Резултатът бе открит в 69 – та минута след попадение на Даниел Генов, а попадението донесе и успеха на „зелено-белите“.

Мачът под Аязмото започна равносметката ойно на стадиона под Аязмото без реални положения пред двете врати.
Отборите действаха предпазливо.

Александър  Колев от гостите се озова на стрелкова позиция в 15 – та минута и шутира по диагонала, но Ганев се намеси и спаси.

Две минути след това Мариани изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената пред Караджов.

Галин Иванов също пробва от пряк свободен удар от границата на пеналта в 26 – та минута, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 36 – та минута Фал получи в наказателното поле и отправи удар от много малък ъгъл, но не затрудни Караджов.

Минута по-късно Фал овладя пред наказателното поле и предостави за Мариани, който стреля по земя, но вратарят на гостите улови.

В последната минута на първата част Мариани пробва удар от дистанция, но бе твърде неточен.

Осем минути след началото на втората част гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон за Венцислав Василев.

В следващите минути Берое натисна съперника, но не стигна до опасност.

Резултатът бе открит в 69-та минута, когато Даниел Генов овладя в наказателното поле и успя да прати топката в мрежата с техничен удар по земя – 1:0

В 73 – та минута Алиун Фал успя да финтира двама бранители на гостите и да стреля към вратата, но Караджов се намеси и спаси.

Седем минути след това Лебон изведе Тунгара, който налвезе в пеналта и отправи удар от малък ъгъл, но бе неточен.

В ответната атака топката бе центрирана от левия фланг, а Тошев стреля с глава, но Ганев се намеси отлично и спаси.

Две минути преди края Даниел Генов стреля от дистанция, но не намери очертанията.