Берое победи Черно море Тича като гост

Тимът на Берое надделя над Черно море Тича със 109:98 (23:27, 27:27, 30:17, 29:27) като гост във Варна в  мач от НБЛ, научи ЗАРАТА.

Тимът на Берое надделя над Черно море Тича със 109:98 (23:27, 27:27, 30:17, 29:27) като гост във Варна в друг мач от кръга. С деветата си победа от началото на сезона старозагорци заемат държат седма позиция в подреждането като имат и 11 загуби, докато Черно море Тича е десети с актив 5-15.

Домакините взеха 4 точки аванс след първата четвърт и задържаха преднината си и до почивката, която дойде при 54:50 в тяхна полза. По-силна трета част за Берое донесе на обора, воден от старши треньора Бойко Миленков преднина от 80:71 преди заключителния период. Варненци водеха с 69:63 при 4 минути и половина преди края на тази четвърт, но баскетболистите на Берое осъществиха обрат до 77:69 при оставащи минута и половина. Гостите контролираха двубоя до финалната сирена, записвайки аванс от 16 точки в последната четвърт.
Келси Барлоу се отличи с 33 точки, 6 борби и 7 асистенции за Берое, а Александър Тодорович се отчете с 20 точки и 6 борби.