Берое поведе с 2:0 победи в серията за титлата в женското баскетболно първенство

Отборът на Берое постигна втора победа срещу Монтана 2003 във финалната серия за титлата в женското баскетболно първенство на България, видя ЗАРАТА. В Стара Загора баскетболистките на Берое победиха в оспорван двубой с 84:74 (23:12, 19:21, 17:19, 25:22). В първия мач те надделяха над съперника с 84:75. Следващата среща от серията е на 11 април в Монтана, а евентуален четвърти и пети сблъсък са планирани съответно за 13 и 16 април.

Домакините започнаха уверено двубоя в зала „Общинска“, като поведоха с 23:12 след първата четвърт и увеличиха аванса си до 17 точки малко повече от три минути преди края на първото полувреме. Състезателките на Монтана 2003 обаче успяха да свалят разликата под 10 точки до почивката, която дойде при 42:33 в полза на Берое.

Гостите продължиха да оказват сериозен отпор на шампионките, намалиха до 4 пасива си в третата четвърт и преди последните 10 минути Берое водеше със 7 – 59:52. Монтана 2003 успя да изравни седем минути преди края при 61:61, но старозагорки не позволиха да се стигне до обрат.

Най-полезна за успеха на Берое беше Цветомира Шаренкапова с 24 точки и 5 борби. Теодора Динева реализира 16 точки и 4 борби, а Ребека Тобин завърши с 11 точки, 14 борби и 5 асистенции.

За Монтана 2003 най-резултатна със 17 точки бе Санта Балкойене. Тя добави още 5 борби и 6 асистенции. Христина Иванова се отчете с 18 точки и 6 борби, а със 17 точки и 8 борби завърши Димана Макариева.