Берое спечели важна точка в битката за седмото място

Берое спечели точка при гостуването си на ЦСКА 1948, а мачът на стадиона в Бистрица завърши 2:2  от 30 – я кръг на efbet Лига, видя ЗАРАТА. Резултатът бе открит в 44 – та минута след точно изпълнена дузпа от страна на Александър Колев. Десет минути след подновяване на играта Симеон Мечев изравни със страхотен гол от дистанция – 1:1. Ивайло Чочев даде нова преднина за своя тим само две минути по-късно. Берое остана с човек по-малко в 67 – минута, когато след намеса на ВАР реферът показа директен червен картон на Абубакар Тунгара. „Берое“ изравни резултата в последната минута след попадение на Алиун Фал.

Срещата започна равностойно, а в началните минути двата тима разчитаха на дълги подавания в предни позиции, което обаче не донесе успех.

В 18 – та минута се получи сериозно разбъркване в наказателното поле на Берое след центриране от корнер и повторно от страна на Галин Иванов, но защитата в зелено се справи.

Две минути след това Тунгара изведе Фал в наказателното поле, където нападателят се освободи елегантно от бранител и опита да финтира вратаря и отбележи в опразнената зад него врата, но падна след съприкосновение с Наумов и реферът му показа картон за симулация.

Галин Иванов получи топката около точката за дузпа в 30 – та минута и отправи силен удар, но Ганев се намеси страхотно и спаси.

В 33 – та минута Мечев центрира от ъглов удар, а Тунгара засече с атрактивна задна ножица, но топката бе избита от бранител.

Пет минути преди края на първата част Топузов получи извеждащо подаване на фланга и центрира в наказателното поле. Топката бе изчистена, но попадна отново в крилото, който падна в пеналта и реферът отсъди дузпа.

Зад топката застана Александър Колев и успя да открие резултата със силен удар в горния ляв ъгъл – 1:0

Резултатът бе изравнен 10 минути след подновяване на играта, когато Симеон Мечев реализира със страхотен удар от далечна дистанция – 1:1

Само минута след това обаче Ивайло Чочев даде нова преднина за домакините след техничен удар от границата на наказателното поле – 2:1.

В 61- та минута Мечев стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената, а при повторния опит халфът прати топката над вратата.

„Берое“ остана с човек по-малко в 67- та минута, когато след намеса на ВАР реферът показа директен червен картон на Абубакар Тунгара.

„Зелено-белите“ натиснаха съперника в следващите минути, въпреки че бяха с намален състав.

В 80 – та минута последваха две последователни сериозни опасности пред Наумов. Първо Мариани центрира много остро в пеналта, където Даскалов засече топката, а тя срещна гредата и излезе в корнер.

Веднага след това отново Мариани центрира от корнера, а бранител в червено се намеси пред голлинията и изби.

Три минути преди края Галин Иванов центрира от фаул, а Даскалов стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

Берое изравни резултата в последната минута, когато засече с глава центрирана от Мечев топка и я прати във вратата – 2:2.

В 100 – та минута Тошев засече с глава центрирана от корнер топка, но Ганев спаси, а това бе последното положение в срещата.