Берое спечели четвърта поредна Купа на България

Берое защити трофея си в турнира за Купата на България за жени, видя ЗАРАТА. Пред собствена публика в Стара Загора възпитаничките на Таня Гатева победиха на финала Рилски спортист (Самоков) с 87:72 (26:16, 20:27, 24:13, 17:16) и взеха златните медали за четвърта поредна година.

Домакините доминираха почти през целия мач. Тимът от Самоков изигра силна втора четвърт, в което започна със серия от 22:7 и поведе в резултата с 38:33 малко повече от три минути преди края на полувремето.

Баскетболистките на Берое обаче успяха бързо отново да поведат в резултата и на почивката имаха преднина от 46:43.

През третата четвърт старозагорки от рано натрупаха двуцифрен точков актив, взеха аванс от 70:65 след 30 минути, а в последната част най-голямата разлика в тяхна полза беше 23 точки при 87:64. В последните близо четири минути и половина домакините не отбелязаха кош, а съперничките им направиха серия от 8:0, но преднината на Берое беше доста голяма и това не повлия на крайния изход на мача.

Сребърните медали са най-доброто представяне в турнира на отбора от Самоков, който взе бронзовите медали през 2008 година.

Празнуващата днес рожден ден Цветомира Наумова беше най-резултатна за успеха на Берое с 22 точки. Така за празника си тя си подари и приза за МВП на турнира. По 14 отбелязаха Теодора Динева и Сиара Ростен (9 борби), а с 12 точки завърши Виолина Кочева.