Берое с важна победа срещу Академик (Пловдив)

Берое (Стара Загора) победи гостуващия Академик (Пловдив) с 95:87 (26:18, 27:20, 24:21, 18:28) в последен мач от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже, видя ЗАРАТА.

Старозагорци са с баланс от 11-9 и са шести в класирането, докато пловдивчани са седми с 8 успеха и 12 поражения.

Домакините решиха мача след по-силно първо полувреме, след което водеха с 53:38.

Играчите на Берое имаха аванс от 77:59 след 30 минути игра, а в началото на последната част тя достигна 79:60.

Гостите от Пловдив се хвърлиха на щурм във финалната четвърт направиха серия от 18:1 и успяха да стопят пасива си само до 2 точки при 78:80 след тройка на Томислав Минков 3:24 минути преди сирената.

Джордан Бърнс вкара две важни тройки за 88:80 и до края Берое запази аванса си и спечели мача.

Седариан Рейнс се отчете с „дабъл-дабъл“ за успеха – 17 точки и 11 борби. По 15 точки добавиха Дамян Минков и Джордан Бърнс, като вторият направи и 11 асистенции. Александър Янев и Обина Олека вкараха по 14 точки.

Дейшон Найт беше най-резултатен за Академик Пловдив с 16 точки. Робертс Фрейманис се отличи с 15 точки и 9 борби, а Васил Бачев вкара 14 точки.