Берое с драматична победа срещу Монтана като гост

Баскетболистките на Берое нанесоха първа загуба на Монтана за сезона в първенството на елитата „А“ група, видя ЗАРАТА.

Старозагорки спечелиха оспорвани мач със 79:75 в зала „Младост“ .

Двубоят бе равностоен, без някои от двата отбора да успее да се откъсне напред в резултата през първото полувреме. Веднага след почивката Монтана направи силна серия от 7-0, а в средата на третата част направи и най-голямата разлика в срещата 57-48. Беройки бързо стопиха изоставането и 7.31 мин. преди края резултатът бе изравнен 68-68. В оставащото време гостите показаха по-добра организация и заслужено ликуваха.

Литовският плеймейкър на Монтана Санта Окоцките-Балткоиене  отбеляза 23 т. и към тях добави 10 борби и 8 асистенции. С дабъл-дабъл се отчетоха Марая Кинг 21 т. и 17 борби и Димана Макариева 10 т. и 14 борби.

За Берое над всички с 26 т. бе Теодора Динева, Виолина Кочева се отличи с 18 т. и 8 борби за победителите.