В поколението Z нагласата към предприемачество е нещо естествено и не се счита за толкова рисково, колкото при предишните поколения. В кариерното си развитие те поставят на първо място нуждата от автономност и това от работната им позиция да има някаква полза, да са посветени на кауза. Бизнесът в България е доста гъвкав, каза Андрей Илиев, съосновател на Leader Academy, в предаването „Бизнес старт“ на Bloomberg TV Bulgaria с водеща Роселина Петкова.
Той вижда, че следващото поколение идва и то със своите нужди. Стремежът е отношенията и интересите да се срещнат някъде по средата, за да се работи заедно и продуктивно. Това, на което бизнесът се учи, е да се адаптира към тази гъвкавост на младите хора.
„Цели на проекта Gen Z Revolution е именно революция – както за младежите от поколение Z, така и за бизнесите като цяло. Ясно да се посочат потребностите, нуждите на младежите от поколението. Това са млади хора, родени между 1999 и 2012 година, което днес означава между 12 и 25-годишни, но ние сме се фокусирали върху кариерното им развитие – тоест 16-25 години“, каза гостът.
За младежите проектът означава подкрепа на „сто изгряващи звезди“, уточни Илиев.
„Ще подберем сто младежи, които да подкрепим в рамките на една година в кариерното им развитие. Подкрепяме ги, като им даваме възможност да са част от едногодишна кариерна акселерираща програма. Самото име казва доста. След тази една година целта е да има резултати в кариерното им развитие, като посоката би могла да бъде или да стартират бизнес, да изградят личен бранд, или да стартират в компания. А за компаниите, които имат интерес към младите кадри, предлагаме и искаме да предложим тези 100 младежи, на които те да дадат средата, да могат да покажат в какво са добри“, допълни Илиев.
Вижте целия коментар във видеото на Bloomberg TV Bulgaria
Петлите са не само символ на утрото, но и интересни същества със специфични характеристики и…