В Института за пътна безопасност (ИПБ) е постъпила информация, че в момента новото ръководство на АПИ (Агенция пътна инфраструктура) издава сертификати за извършени ремонтни дейности, без те да са извършвани.
„При инспекция, извършена от експерти, установихме, че в повечето случаи тези ремонти представляват чистене на храсти, трева, млада гора и подравняване на банкета“, отбеляза пред БНР шефът на института Богдан Милчев, който е бивш наалник на КАТ – София.
Според него от години се вижда, че „въпреки милиардите, които се наливат, пътищата в България остават в минимално безопасно състояние и нормален вид“.
След поискана информация от АПИ, е станало ясно, че през цялата 2022 г. се извършени 7 км основен ремонт и 200 км – текущ. А са похарчени 4,5 млрд. лева.
Вчера от Министерството на регионалното развитие и благоустройство (МРРБ) са предоставили пълна и детайлна информация за ремонтите през август, изтъкна Милчев. За септември обаче още не знаели какво ще се прави.
За август са предвидени 19,5 млн. лв. за косене на трева, изчистване на храсти и извозване, възстановяване на предпазна мрежа и поддържане на ел. съоръжения на тунели.
„Необходимо е създаването на изцяло нова структура и нова организация за поддръжка и развитие на пътнотранспортната система в България. Да има оценка на риска и в зависимост от това да се насочват приоритетно средства и дейности“, твърдо убеден е Богдан Милчев:
„В момента корупцията е организирана и се брани. Новата организация трябва да е обърната към обществения контрол, с достъп до цялата дейност на АПИ. Нужни са и законодателни промени, свързани с проектирането и инвеститорския контрол.“
Магнезий L-треонат е специална форма на магнезий, която лесно преминава кръвно-мозъчната бариера и подпомага когнитивните…
Коензим Q10 (CoQ10) е мощен антиоксидант, който подпомага производството на енергия в клетките и предпазва…