Ботев (Гълъбово) победи при гостуването си Литекс

Ботев (Гълъбово) победи с 1:0 при гостуването си Литекс  и  се доближи до баражите, след като вече са на четвърто място с 31 точки.

Първото полувреме бе равностойно без много положения пред двете врати.

След почивката мачът се оживи и двата отбора създадоха няколко положения. По настоятелни бяха гостите от Гълъбово и усилията им се увенчаха с успех.

В 56-ата минута Димитър Трайков успя да отнеме топката от Тафраджийски и5 напредна в наказателното поле. Там намери непокрития Реджеб Халил, който промуши топката под плонжа на вратаря на Литекс Диян Вълков за  0:1.

Веднага след това Вълков успя да отрази нов опасен удар отблизо.

В 59-ата минута  Ангел Лясков центрира пред вратата на гостите, но топката прие опасна траектория и се отби от напречната греда на вратата на Ботев.

В 84-ата Николай Христов отблизо от чиста позиция не успя да намери с глава вратата на гълъбовци.