Ботев (Гълъбово) победи с 3:1 Кариана у дома

Ботев (Гълъбово) изигра силен мач и победи с 3:1 гостуващия Кариана (Ерден) в среща от втория кръг на Втора лига на стадион „Христо Ботев’

Начало на мача започна равностойно , без опасни положения пред двете врати .
Но в 23 – минута Ботев поведе с 1:0. Попадението реализира Рангел Абушев след корнер който се възползва от разбъркване в пеналта на гостите и от 7- 8 метра прати топката в мрежата.
24- та минута Милен Митев от домакините отправи силен удар от 25 метра но топката профуча край десния страничен стълб на Кариана.

38 – та минута Георги Иванов от гостите открадна топката и навлезе в наказателното поле и центрира, но топката беше изчистена преди да стигне до Ангел Русев.
В ответната атака Ботев имаше шанс за втори гол, но силния удар на Милен Митев закачи външната страна на мрежата.
В 41 – та минута Ботев поведе с 2:0. Капитанът Николай Янков бе оставен непокрит и се разписа от десет метра за втори път във вратата на Кариана.

[ad id=“263680“]

След почивката в 50 – та минута бе отсъдена дузпа за Ботев, след игра с ръка на защитник след центриране на Зотев.
Методи Костов бе точен от бялата точка за 3:0. В 67- та минута резервата Иван Винков навлезе в пеналта на гостите и стреля от 5 метра но вратаря изби топката. Иван Тодоров намали резултата от дузпа в 80 – та минута на 3:1.