Това показват данни от проучване на „Алфа Рисърч“, проведено в периода 13-20 септември сред 1030 човека. Една от най-важните причина за това е недоверието и липсата на реални резултати в битката с корупцията и престъпността.
[ad id=“225664″]
Резултати от направена анкета показват, че 45% от хората изобщо не вярват, че в България борбата с корупцията по високите етажи на властта е възможна. Близо 18% от анкетираните считат, че нещата биха се променили, ако има единен антикорупционен орган и неговият председател се излъчва от президента. И 15% са на същото мнение, ако ръководителят на звеното се избира с квалифицирано мнозинство от парламента.
Част от запитаните са чували и знаят, че в момента се приема Закон за предотвратяване на корупцията сред лицата, заемащи висши публични длъжности, но не знаят нищо конкретно за него. Всеки трети пък изобщо не следи темата.
[ad id=“225664″]
Въпреки нетърпимостта ни към корупцията, едва 8% са склонни да подадат с името си сигнал за корумпиран политик. Една трета обаче са на мнение, че подобна активност няма да има никакъв ефект, а 19% дори се притесняват, че след подаването на сигнал самите те могат да пострадат. Почти всеки пети е готов да сигнализира за корумпиран политик, но само ако остане анонимен.
Коледарите са неразделна част от българската коледна традиция, носещи духа на празника чрез песни, благословии…
Атентаторите често се възприемат като сенчести фигури в историята, но зад техните действия стоят сложни…
Киселото зеле е не само важна част от традиционната българска кухня, но и продукт с…