България зае престижното 7-о място в крайното класиране по медали от Европейското по бокс

България зае престижното 7-о място в крайното класиране по медали от Европейското първенство по бокс в Ереван, научи ЗАРАТА. Националите ни излъчиха трима медалисти на шампионата в арменската столица, който завърши в понеделник вечер.

Ергюнал Себахтин спечели сребърно отличие при дебюта си на първенството на Стария континент. 21-годишният българин направи много добро състезание в категория до 48 килограма, като отстъпи в оспорвана битка на финала на грузинеца Сахил Алахвердови. С бронзови медали се поздравиха още Даниел Асенов (54 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг).

Благодарение на това представяне националите ни заеха 7-о място в подреждането по общ брой отличия в Ереван, както и 11-о в класирането на база цвета на медалите. На първа позиция е Грузия с 3 златни и 1 сребърен медали, следвани от Сърбия (2-0-0) и Испания (1-3-1).