Има ли коалиция „Лукойл“ в 48 НС?
„Определено не смятам, че някой от нас работи за режима на Путин. Подкрепихме предложението на ДПС по дерогацията на нефт и предложението на „Демократична България“ за особения управител при ситуация, която изисква управление в рафинерията. Те ще бъдат разгледани на второ четене. Излиза, че рафинерията е работила на загуба, но сега и благодарение на дерогацията, която извоюва редовният кабинет, започват да се плащат печалбите. Тя се отчита в България“, каза депутатът Радослав Рибарски от „Продължаваме промяната“ в студиото на „Денят ON AIR“.
Той припомни, че досега разликите са отивали в чуждестранни фирми.
„Накрая на 2021 г. ще видим дали ще се сбъдне прогнозата за 700 млн. данък за следващата година. Но вече имаме и регламент за т.нар. свръхпечалби – 33% от печалбите трябва да отиват във фонд компенсиране за повишените разходи за електроенергия и горива. А дерогацията има очаквания ефект – горивата започват да намаляват, последните месеци осезателно се наблюдава“, допълни Рибарски в ефира на Bulgaria ON AIR.
И поясни, че България запазва вноса на руски нефт до 2024 г. и остава единствено опцията за износ на горива към Украйна.
„Това трябва да доведе до достатъчно насищане на вътрешния пазар на горива, което пък трябва да доведе и до по-ниски цени. Отделно са и вноските от свръхпечалбите. А по отношение на Чирен – има ясен график на нагнетяване. Там работят добри експерти, те ни успокоиха, че няма никакви притеснения за периода на нагнетяване, но упреците продължаваха. Най-високите цени на газа бяха август и септември. Тогава са нагнетени най-големите количества. В края на юли количествата в Чирен са 42%“, подчерта народният представител.
По думите му след това те достигат до 85-86%.
„Напълно нормално е зимните месеци да се потребява повече газ. Търсените количества се увеличават, това ще доведе до повишаване на цените. Договорът с „Газпром“ изтича в края на годината, подадени са всички изискуеми по договор графици за доставка на природен газ, така че „Булгаргаз“ е изпълнила задълженията си по договор“, категоричен е Радослав Рибарски.
Според него хората са уморени от избори и очакват редовен кабинет: „Не обсъждаме имена на министри, а само приоритетите, които сме ги заложили.
Ашваганда, известна също като „индийски женшен“, е растение, използвано от векове в традиционната индийска медицина…