Важна победа за баскетболистите на Берое в Ямбол

Баскетболният отбор на Берое (Стара Загора)  победи при гостуването си тима на Ямбол в двубой от 21-ия кръг на НБЛ. Момчетата на Любомир Минчев записаха седмата си победа за сезона след 93:78 (22:28, 20:10, 23:15, 28:25) като гост в зала „Диана“ и по този начин се връщат на победния път след поражението от Академик (Пловдив) преди седмица.

Така Берое се изкачва до четвъртата позиция.

Домакините от Ямбол поведоха с цели 9 точки в откриващата четвърт при 28:19, но ситуацията на паркета в зала „Диана“ се обърна в рамките на вторите 10 минути. В тях гостите показаха по-добра игра и излязоха напред в резултата с 4 точки, а в третата четвърт заралии достигнаха и до 12 точки преднина при 53:65. Ямбол се опита да сътвори обрат в края на последния период, но Берое не позволи нещо подобно да се случи и си тръгна с успеха.

Николай Стоянов завърши като най-резултатен за победителите с 16 точки. Брейди Роуз вкара 15 от пейката, Павел Маринов се завърна в родния си град и остана много близо до феноменален „трипъл-дабъл“ с 14 точки, 12 борби и 9 асистенции, а Дерик Джийн, Джими Гавин и Седариън Рейнс отбелязаха по 11 точки.

Уили Атууд вкара 20 точки за Ямбол, Ерик МакГил наниза 19 и направи 5 асистенции, а Евгени Василев остана с 1 точки и 5 завършващи подавания.