[ad id=“225664″]
Измененията в нормативната уредба, с които се въвежда код за населено място за съответното работно място и се локализират заетостта и заплащането на труда по населени места, са поискани от представителите на бизнеса в лицето на Българската стопанска камара/БСК/ още през 2011 година.
В интернет страницата си от организацията посочват, че благодарение на промените в наредбата се осигурява възможност за „събиране на липсваща своевременна и актуална информация за прилагане на процедури, фактори и показатели за определяне на минималната работна заплата за страната в съответствие с т.н. „специфични препоръки на ЕК“, вкл., актуални данни за средните работни заплати и заети работни места по икономически дейности по населени места и общини.“
При всяка промяна на работното място на лицето в друго населено място, с която се променя кодът по ЕКАТТЕ, работодателят е задължен да подаде ново уведомление по чл. 62, ал. 5 от КТ, с което да декларира новия код по ЕКАТТЕ, като в поле „тип на документа“ се посочва индекс 2. Срокът за подаване на уведомлението е тридневен, считано от датата на промяна на работното място.
[ad id=“255238″]
В случаите, когато лицето изпълнява трудовите си задължения в повече от едно населено място, както и в други случаи, когато не е възможно да се определи код по ЕКАТТЕ, в поле 15 от уведомлението се попълва код „00000“.
Джанан се раздира, чувствайки се крайно унижена от собствения си син, но след това си…
8-годишен художник от гр. Попово спечели наградата на кмета на Стара Загора Живко Тодоров, съобщиха…
Празнични богослужения - програма, съобщиха за ЗАРАТА На 22 декември в 9:00 часа в катедралния…