Вафлите се възприемат като нещо бързо, евтино и сладко за хапване. Знаем ли какво наистина съдържат вафлите?
„По закон те могат да се изписват както по е-номер, така и с наименованието или и двете заедно. Това е избор на производителя. За някои компоненти е лесно да се определи дали съдържанието е правилно“, подчерта той.
„Не е изненада, в 3 или 4 от тях е основна компонента. Съставът на всяка една храна се изписва по реда на неговото количество. Палмовата мазнина сама по себе си не е проблем, проблем е хидрогинирана – тази, която е минала през процедура, за да бъде втвърдена“, обясни събеседникът.
Според него вредността идва от културата ни на хранене, а не от това дали ще изядем една вафла или 10.
„Все повече търсим лесното и простото, игнорираме храните, които са здравословни. В много държави хидрогинираните масла са забранени вече. ЕС прие норма, която ограничава тяхното влагане до около 0,5% от тяхното съдържание. Тя още не е влязла в сила обаче. До 3-4 вафли на седмица не са проблем“, уточни Николов.
„Вафлата е един от продуктите, за които няма никакви специфични изисквания. Влагането на консерванти е излишно, тъй като трайността е гарантирана от ниската влажност“, завърши изпълнителният директор на „Активни потребители“
Гледайте целия разговор във видеото.
https://www.dnes.bg/ … Натисни СПОДЕЛИ, моля!
Ашваганда, известна също като „индийски женшен“, е растение, използвано от векове в традиционната индийска медицина…