Витоша се смили над Верея

Витоша Бистрица спечели с 2:0 срещу гостуващия аутсайдер Верея в мач от 31-ия кръг от група „А“ на втората осмица на Първа футболна лига.

Домакините имаха пълно превъзходство срещу съперника, който остана без победа от началото на сезона.

След силно начало бистричани поведоха в 12-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта на Велин Желязков фаул в пеналта срещу Наско Милев, като Стефан Христов беше точен от бялата точка.

Витоша продължи да контролира играта, но добър мач изигра вратарят на гостите Кристиан Кацарев, а Наско Милев, Георги Амзин, Радко Мутафчийски и резервата Григор Долапчиев направиха сериозни пропуски.

Долапчиев все пак оформи успеха в 87-ата минута с удар от 15 метра след грешка в отбраната на съперника при изнасянето на топката.

Това беше десети гол за нападателя с екипа на бистричани в елита.

Верея имаше само един по-добър шанс в края на първото полувреме, когато

Денислав Станчев беше изведен зад гърба на защитата на домакините в наказателното поле, но не успя да отправи добър удар от малък ъгъл, с който да затрудни Николай Георгиев.