Волейболистките на Берое допуснаха домакинска загуба от Славия

В последен мач преди зимната пауза в първенството волейболистките на Берое загубиха домакинството си от Славия с 2:3 гейма. Старозагорки на два пъти повеждаха в геймовете и два пъти допускаха изравняване на резултата. В петия, решителен гейм гостите от София бяха по настойчиви и спечелиха мача. Резултатите в отделните части бяха 25:13, 21:25, 25:17, 23:25 и 13:15 точки. За Славия това е втора победа в първенството и софийският отбор е на седмо място във временното класиране. За Берое загубата е четвърта, а старозагорския тим спечели три победи. В класирането възпитаничките на Петър Дочев заемат четвърто място. В следващият, осми кръг от първенството Берое ще играе с Левски в Стара Загора, а срещата ще се играе на 21 януари 2020 година. От БФВ вс още не са обявили кога и къде ще се проведе турнирът за Купата на България при жените.