Волейболистките на „Берое“ спечелиха трета поредна победа в първенството

Трета поредна победа спечелиха волейболистките на Берое. Старозагорки  победиха новака Варна ДКС с 3:1 след повече от час половина игра в зала „Иван Вазов“. След 25:18, 25:22,21:25 и отново 25:18, момичетата на Диян Боюклиев и Стефан Стефанов взеха очакван успех в мач от осми кръг на женското първенство Демакс лига. С това старозагорки записаха четвърта победа в шампионата и заемат трето място с 13 точки.

В първите две части варненки започваха много добре, демонстрираха възможности и диктуваха резултата до средата. След това обаче домакините съумяваха да направят обрат и да ги затворят в своя полза, като поведоха с 2:0. Амбициозният тим на ДКС обаче не се отказа да се бори и в третата част на свой ред се отприщи, като отново след обрат в резултата, спечели гейма и остана в играта. Четвъртият гейм започна равностойно и отново предвещаваше интересен развой, но гостенките не успяха да повторят успеха си от предната част и да докарат мача до тайбрек. В средата на гейма Берое се откъсна и поведе със 17:14. До края домакините не позволиха изненади, взеха гейма с разлика, а с това спечелиха и крайната победа с 3:1.